gov.ua
Державні сайти України

Національна служба здоров'я України

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

Людям із порушенням зору
ua
En
in English

З 1 жовтня 2021 році Національна служба здоров’я України розпочинає адмініструвати програму реімбурсації препаратів інсуліну.

На 3 місяців 2021 року (з жовтня по грудень) на програму виділено 660 млн  грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно - за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. 

До категоризації, тобто визначення груп пацієнтів, які можуть отримати інсулін, внесено зміни. Залежно від того, до якої групи належить пацієнт, він має право на певний вид інсуліну та форму його відпуску. Категоризація розширює доступ незахищених категорій людей до більш зручних форм інсуліну людського і передбачає забезпечення безоплатно інсуліном людини у картриджі чи шприц-ручці пацієнтів з цукровим діабетом із функціональними порушеннями верхніх кінцівок травматичного або неврологічного характеру.

Принципи визначення категорій пацієнтів регулюються постановою КМУ №854 від 28.07.2021. 

З переходом програми забезпечення інсулінами в адміністрування НСЗУ посилиться контроль за випискою препаратів інсуліну, відповідно до категоризації через застосування електронних інструментів. Буде діяти електронний рецепт. Лікар-ендокринолог створює план лікування в електронній системі охорони здоров’я із визначенням типу, виду та дозування препарату. На основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт на препарати інсуліну.

Логіка процесу передбачає, що електронний план лікування і перший електронний рецепт виписує ендокринолог. Але технічну можливість виписати перший рецепт має і сімейний лікар, з яким укладено декларацію. Отже, якщо з якихось причин ендокринолог не може виписати перший рецепт (у відпустці тощо), то пацієнта потрібно скерувати до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.  І той випише йому рецепт.

Виписати повторний електронний рецепт, відповідно до визначеного ендокринологом плану лікування, зможе або лікар-ендокринолог, або сімейний лікар. 

Кожен пацієнт буде верифікований через електронну систему охорони здоров'я. В електронній картці пацієнта будуть зафіксовані його план лікування, дані про стан здоров'я, результати аналізів, інформація про лікарські засоби, які він отримав за електронним рецептом. Отже, вся інформація, необхідна для супроводу та лікування таких пацієнтів.

При створенні плану лікування діє принцип екстериторіальності. Це означає, що будь-який лікар ендокринолог може створити первинний план лікування пацієнту та виписати перший електронний рецепт.

Якщо при створенні плану лікування ви зітккнулись з технічними проблемами, будь ласка, зверніться до служби підтримки вашої МІС.

Детальніше щодо принципів визначення категорій пацієнтів можна дізнатися на курсі Академії НСЗУ «Ведення ЕМЗ пацієнтів з діабетом на амбулаторному рівні».