gov.ua
Державні сайти України

Національна служба здоров'я України

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

Людям із порушенням зору
ua
En
in English

Ця інформаційна панель буде цікавою для представників місцевої влади, бізнесу, закладів охорони здоров'я, громадських активістів. Дашборд яскраво та детально відображає взаємодію закладів з надання ПМД та аптечних закладів, що є учасниками програми реімбурсації “Доступні ліки”, наочно показує щільність покриття аптеками мережі ПМД та доступність “Доступних ліків” в залежності від регіону, району, форми власності закладів тощо.

Дашборд має 4 розділи:

1. Карта мережі ПМД та законтрактованих аптек. Класифікація місць надання ПМД за відстанню до найближчої аптеки.

Зверху можна побачити кількість відділень ПМД та аптек.

Використовуючи фільтри, розміщені праворуч, можна відсортувати потрібну вам інформацію:
- за областю;
- за районом;
- типом населеного пункту;
- типом відділення (аптека чи місце надання ПМД).

Зверху є можливість обрати граничну відстань від місця надання ПМД до аптечного закладу, встановивши повзунок на відповідний параметр. Забарвлення місць надання ПМД автоматично перефарбується при зміні граничної відстані. За замовченням цей параметр рівний 7 км.

Ліворуч показана відстань до 5-ти найближчих аптек в обраній місцевості.

Фіолетовим кольором на мапі позначені аптечні заклади. Кольори позначення закладів ПМД різняться - зеленого, жовтого, червоного - в залежності від їхньої відстані до найближчої аптеки. При наведенні курсору на будь-який медичний чи аптечний заклад на мапі з’явиться детальна інформація про нього та дані найближчого закладу - чи аптеки, чи закладу охорони здоров'я.

2. Карта класифікації місць надання ПМД за кількістю декларацій та відстанню до найближчої законтрактованої аптеки.

У лівому верхньому куті екрану розміщена інформація щодо кількості відділень ПМД та декларацій про обслуговування, поданих до цих відділень. 

В лівій частині екрану  можна побачити відсотковий та кількісний розподіл декларацій пацієнтів та розподіл амбулаторій за відстанню від їхнього місця знаходження до найближчої аптеки - до граничної відстані ( 7 км) чи за межами граничної відстані. Якщо змінити значення граничної відстані- всі візуалізації перерахуються відповідно до встановленого параметру.

У правому верхньому куті можна обрати ранг найближчої аптеки - де аптека 1-го рангу - найближча до центру з надання ПМД, а з 2 по 5 ранг - більш віддалені аптеки від закладу.Також карту можна відфільтрувати за мінімальною/максимальною відстанню від закладу надання первинної медичної допомоги до найближчої аптеки заданого рангу.

Нижче праворуч розміщені фільтри за розташуванням місць надання ПМД:
- За областю; 
- За районом;
- За типом населеного пункту;
- Назвою медичного закладу або коду ЄДРПОУ.

3. Карта зв'язків місць надання ПМД та найближчих законтрактованих аптек або маршрути до найближчих аптек.

Користуючись фільтрами, можна побудувати карту зв'язків між амбулаторією обраного населеного пункту та найближчими аптеками.

У правому верхньому куті відображена кількість аптек, найближчих до обраного закладу.

Кількість аптек, найближчих до закладу з надання ПМД, можна змінювати. Зв'язки закладу з аптеками будуть відображені у вигляді карти, де з кожного місця надання первинної допомоги будуть вказані напрями до 5 найближчих аптек. При наведенні курсору на аптеку, можна побачити її відстань від ЦПМСД та адресу. За замовчуванням параметр кількості обраних аптек дорівнює 1. Рекомендуємо спочатку вибрати населений пункт, тоді збільшувати кількість таких зв'язків.

Колір лінії зв'язку означає ранг найближчої аптеки. Якщо натиснути на вибраний об'єкт на карті, можна отримати інформацію про відстань за цими зв'язками.

4. Таблиця відстаней від місця ПМД та найближчих законтрактованих аптек.

На цьому екрані розміщена таблиця, яка містить інформацію щодо рангу аптек та відстані до них від місць надання ПМД. Можна подивитись необхідну інформацію у масштабі всієї країни. Або, використовуючи фільтри, дізнатись зручність розташування аптек в обраній області, чи населеному пункті.

Фільтри можна використовувати, як розташовані праворуч, так і у верхньому меню, розміщеному над таблицею. Там же знаходиться кнопка "Розгорнути", яка розгортає область на всі наявні в ній типи населених пунктів із зазначенням відстані між місцем ПМД та аптекою-учасницею програми реімбурсації.

Для перегляду дашборду зі смартфону, необхідно увімкнути функцію  автоповорот у налаштуваннях телефону та перевертати смартфон горизонтально.

Дата оновлення інформації дашборду знаходиться у правому нижньому куті екрану.