gov.ua
Державні сайти України

Національна служба здоров'я України

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

Людям із порушенням зору
ua
En
in English

Коронавірус (COVID-19)

Детальна інформація про коронавірус COVID-19

Бот самооцінки короновірусу

На дашборді “Деталізація відпущених лікарських засобів за програмою реімбурсації “Доступні ліки на трьох сторінках розміщено актуальну інформацію щодо лікарських засобів, які були відпущені за е-рецептами - регіони, виробники, розміру відшкодування, груп захворювань, динаміка зміни цих показників та їх приросту, а також аналіз реєстрів лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

На кожній з трьох сторінок ліворуч вгорі розташовано фільтр, що прискорює пошук потрібної інформації. За допомогою цього інструменту легко обрати виробника, МНН, торгову назву лікарського засобу, область, звітну дату та інше.

1.  Деталізація відпущених лікарських засобів.
Перший розділ містить інформацію щодо таких показників як кількість погашених рецептів, упаковок, визначених добових доз, відшкодування, а також частка ринку в упаковках.

Кожен показник деталізовано за областями, виробниками, МНН, реєстрами відшкодування та торговими назвами. Також наведено помісячну динаміку зміни цих показників та їх приріст.

2. Аналіз відпущених лікарських засобів за допомогою структурного дерева.
Другий розділ дає змогу проаналізувати розподіл погашених рецептів за чотирма показниками:
кількість погашених рецептів;
- кількість упаковок;
- кількість визначених добових доз;
- сума відшкодування.“структуроване дерево” за атрибутами, на основі яких будується аналіз,  додавати нові параметри або змінювати їх порядок.

Для зручного аналізу, користувач може самостійно перебудовувати У візуалізації доступні наступні атрибути:
- група захворювань;
- МНН;
- виробник;
- область;
- торгова назва;
- рік, квартал, місяць.

3. Деталізація реєстрів лікарських засобів, що підлягають реімбурсації.
Третій розділ містить інформацію про всі реєстри, від початку програми реімбурсації, в тому числі до моменту адміністрування програми НСЗУ.

За допомогою даного розділу можна отримати загальну інформацію про кожен з цих реєстрів, а також відслідкувати зміни в них за наступними показниками:
- кількість лікарських засобів в реєстрі, з доплатою та без;
- кількість МНН;
- кількість виробників.

У розрізі кожного реєстру можна відслідкувати зміну роздрібних та оптово-відпускних цін за упаковку кожного лікарського засобу, розмір доплати за упаковку.

Дані по погашеним рецептам наведено з 1 квітня 2019 року, коли оновлена державна програма реімбурсації “Доступні ліки” перейшла в адміністрування НСЗУ.

Інформація про дату останнього оновлення міститься на дашборді.

Для перегляду дашборду зі смартфону, необхідно увімкнути функцію  автоповорот у налаштуваннях телефону та перевертати смартфон горизонтально.